У червні 2025 року Національне агентство з питань запобігання корупції завершило 81 повну перевірку декларацій чиновників і депутатів, відібраних за ризик-орієнтованим підходом. У кожній декларації виявлено порушення, а у 50% — встановлено ознаки кримінальних або адміністративних правопорушень.
Серед типових порушень — недостовірне декларування, незаконне збагачення, необґрунтовані активи та порушення обмежень, визначених антикорупційним законодавством. Матеріали передані до Нацполіції, ДБР та НАБУ.
ТОП-10 резонансних випадків:
-
Секретар Обухівської міськради Київщини: ознаки незаконного збагачення на понад 16,8 млн грн та недостовірних відомостей ще на 32,2 млн грн.
-
Начальник податкового аудиту ГУ ДПС Львівщини: необґрунтовані активи на понад 6,3 млн грн і ще понад 7,2 млн — неправдиві дані.
-
Заступник начальника управління ГУ ДПС Львівщини: порушення на понад 11 млн грн.
-
Начальник відділу Центральної військово-лікарської комісії ЗСУ: виявлено недостовірну інформацію за два роки на 7,2 млн грн.
-
Колишній заступник керівника Одеського ТЦК: недостовірні дані на понад 7,3 млн грн, відкрито кримінальне провадження.
-
Колишній голова Берегівського МСЕК: понад 9 млн грн недостовірних відомостей, справа в ДБР.
-
Депутат Київоблради: у декларації «загубив» 12,9 млн грн.
-
Депутат Девладіївської сільради: один із лідерів за сумою — понад 31,9 млн грн фігурують як недостовірні.
-
Заступник директора ДП «Укрспецекспорт»: понад 8,2 млн грн недекларованих активів.
-
Депутат Царичанської селищної ради: порушення на 8,1 млн грн, розслідування веде Нацполіція.
Ці дані свідчать про системні проблеми з доброчесністю серед посадовців різного рівня. За результатами перевірок відкрито десятки кримінальних проваджень.